Działy specjalne produkcji rolnej

Laureaci XXVII edycji Konkursu w kategorii Działy specjalne produkcji rolnej

Laureatami XVII edycji Konkursu Rolnik-Farmer Roku w kategorii Działy specjalne produkcji rolnej zostali państwo Jolanta i Janusz Broda.

Państwo Broda prowadzą usytuowane wśród sosnowych lasów, certyfikowane ekologiczne agroturystyczne gospodarstwo o powierzchni ponad 23 ha. Specjalizują się w chowie i hodowli danieli o odmianach barwnych (porcelanowe), czarnych i białych. Stado podstawowe liczy ponad 100 sztuk. a dla każdej sztuki prowadzona jest księga hodowlana.

Daniele są dużą atrakcją dla gości, równolegle prowadzonego przez państwa Broda gospodarstwa agroturystycznego. Gościom proponuje się 5 prywatnych pokoi z łazienkami, z których każdy posiada widok na ogród, las i hodowlę danieli. Wyżywienie oparte jest na produktach od okolicznych rolników, w których nie stosuje się środków chemicznych, tj. warzywa, miód, mleko, sery, jaja, dziczyzna.

Na terenie gospodarstwa znajduje się niewielki zarybiony staw, stanowiący raj dla wędkarzy. Jest to idealne miejsce dla wypoczynku i relaksu o nazwie „Na skraju lasu”. Natomiast osobom pragnącym emocji umożliwia się uczestnictwo w polowaniach. W gospodarstwie zainstalowano panele fotowoltaiczne, które zasilają w energię dom mieszkalny, a nadmiar sprzedawany jest do sieci.

Państwo Broda to ludzie bardzo aktywni i sporo czasu poświęcają na działalność charytatywną a w ich gospodarstwie realizowane są różnego rodzaju szkolenia, demonstracje, a także spotkania integracyjne.

Jolanta i Janusz Broda
Warnino 35 B, 78-220 Tychowo
woj. zachodniopomorskie
zgłoszeni przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Barzkowicach ZPODR w Koszalinie